Search
 • studio36m2

Tworzenie Projektu. Krok po kroku

Dzien dobry,

zastanawialam sie od czego zaczac, wiec zacznę od początku.

Wiem, że większość biur projektowych ma taki wpis, ale Wy wchodząc na stronę mojej pracowni chcielibyście dowiedzieć się więcej o mnie, a nie o tym jak robią to zazwyczaj inni ;)

Dlatego nie będę oryginalna...Oto jak powstaje projekt wnętrza krok po kroku.


Jak zapewne wiecie, mamy kilka opcji do wyboru. Każdą z nich opiszę oddzielnie, więc jeżeli nie interesuje Was opis wszystkich - możecie spokojnie przejść do opcji, która wg. Was jest dla Was najlepsza. Jeżeli nie wiecie, która będzie dla Was - przeczytajcie całość, albo dajcie znać. Razem coś dobierzemy ;)
Zaczynamy od METAMORFOZY, bo jest to projekt "najmniejszy" i najbardziej popularny. Nie ukrywam też, że najtańszy. Praca jest w 100% zdalna więc nie musicie dopasowywać jej do swojego planu dnia. Wszystko robicie w wolnej chwili i jak macie na to ochotę. Wygląda to tak:


 • Piszecie lub dzwonicie z informacją, że chcielibyście dokonać metamorfozy któregoś z pomieszczeń w swoim mieszkaniu lub domu (pamiętajcie, że aneks kuchenny i salon to dwa oddzielne pomieszczenia, nie jedno).

 • Wysyłamy Wam zlecenie do akceptacji.

 • Po akceptacji zlecenia, zadajemy szczegółowe pytania dotyczące Waszych oczekiwań względem wnętrza. Pytamy o to co powinno się w nim znaleźć, jeżeli macie już jakieś meble, pytamy czy chcecie je zachować, jeżeli tak - prosimy o podanie ich wymiarów lub nazw producenta i modelu. Prosimy też o przesłanie zdjęć i wymiarów pomieszczenia oraz kilku zdjęć inspiracji na których są wnętrza, które się Wam podobają. Możecie też stworzyć tablicę inspiracji w Pinterest i podesłać nam jej nazwę :)

 • Odpowiadacie na pytania i wysyłacie co trzeba

 • Teraz potrzebujemy trochę czasu na stworzenie projektu i wizualizacji.

 • Wysyłamy Wam wizualizacje wraz z listą wykorzystanych produktów i krótkim opisem co, jak i dlaczego.

 • Ogądacie naszą propozycję i listę zakupów. Jeżeli macie dodatkowe pytania - śmiało piszcie. Jeżeli chcielibyście coś zmienić - piszcie. Przyznam, że zazwyczaj wnętrze jest trafione od razu, dzięki temu, że mamy Wasze odpowiedzi na pytania i sporo inspiracji ;) Pytania głównie dotyczą tego, czy zamiast konkretnego obrazka możecie powiesić inny, albo czy łóżko może być takie, a nie takie.

 • Teraz wszystko w Waszych rękach :)Projekt Koncepcyjny/Projekt kompleksowy


Jeżeli metamorfoza to dla Was za mało - wchodzi on cały na biało...Projekt Koncepcyjny. Duma samodzielnych inwestorów, którzy chcą wszystko zrobić sami więc nie potrzebują rysunków technicznych, ale Metamorfoza to dla nich trochę za mało, bo chcieliby mieć większy wpływ na to jak będzie wyglądało ich wnętrze, chcą mieć więcej do wyboru.

Początkowe elementy pracy wyglądają podobnie jak w metamorfozie.


 • Piszecie lub dzwonicie z informacją, że interesuje Was projekt koncepcyjny mieszkania lub domu.

 • Witamy Was z otwartymi ramionami i wysyłamy umowę do akceptacji (przy metamorfozie wysyłamy tylko zlecenie. Tutaj wchodzi umowa, ponieważ zakres jest sporo większy ,a wiadomo, że lepiej, żeby wszystko było na papierze).

 • Po akceptacji umowy, zadajemy szczegółowe pytania dotyczące Waszych oczekiwań względem wnętrza. Pytamy o wszystko, o styl życia, dzieci, brak dzieci, zwierzęta, brak zwierząt, gości, materiały, hobby itp. itd. Prosimy też o przesłanie rzutów jeżeli je macie. I tutaj w zależności od tego czy projekt jest wykonywany zdalnie czy nie - prosimy o przesłanie wymiarów (jeżeli nie ma ich na rzucie) i zdjęć lub przyjeżdżamy na inwentaryzację (pomiary). Oczywiście nie zapominajmy o przesłaniu kilku zdjęć inspiracji na których są wnętrza, które się Wam podobają. Do każdego pomieszczenia inne inspiracje. Tu również bardzo polecam stworzenie tablicy inspiracji na Pinterest :)

 • Zaczynamy. Tworzymy układy funkcjonalne, czyli rzuty płaskie na których widzicie proponowane ustawienie mebli i innych elementów w Waszym domu. Przygotowujemy kilka wersji, żebyście mieli w czym wybierać. Poniżej przykład jednego z takich układów (to mieszkanie w bloku z końca lat 90 z którego Inwestorzy chcą zrobić coś naprawdę wyjątkowego. Dlatego układ jest dość nietypowy) :

 • Analizujecie przesłane otrzymane układy. Spotykamy się lub omawiamy je telefonicznie/mailowo - jak Wam wygodniej. Wspólnie wybieramy ten najlepszy i najbardziej dopasowany do Waszych potrzeb. Oczywiście możemy mieszać np. pokój z układu A, sypialnia z układu C itd.

 • Wybraliśmy już idealny układ funkcjonalny i wiecie jak będzie wyglądało Wasze mieszkanie z lotu ptaka. Teraz zaczyna się prawdziwa zabawa ;)

 • Teraz potrzebujemy więcej czasu, aby stworzyć dla Was rysunki 3D. Są to takie prawie wizualizacje, ale nie są takie ładne ;p Rysunki 3D nie zawsze do końca oddają charakter wnętrza z racji tego, że są "rysunkowe", dlatego zawsze dajemy możliwość poprawek na każdym etapie pracy. Na nich znajdą się już wybrane meble, dodatki, materiały. Będziecie mogli sprawdzić jak rozkłada się przestrzeń w pomieszczeniu i czy wybrany układ funkcjonalny odpowiada Wam w 100%.

 • Jeżeli macie uwagi do rysunków - wprowadzamy zmiany. Jeżeli nie - zabieramy się za wizualizacje, czyli serce i duszę naszej (a właściwie mojej, bo każdą wizualizację przygotowuję sama i wkładam w nią całe serce) pracy.

 • Nadszedł moment uwielbiany przez chyba wszystkich. To właśnie dlatego mnie zatrudniacie - żeby zobaczyć jak będzie wyglądało Wasze mieszkanie <3 Wysyłam piękne, cudowne, dopieszczone wizualizacje :D

 • Zastanawiacie się co jest ok, a co nie. Tutaj tak naprawdę dopiero widać jak rzeczywiście będzie wyglądało wnętrze. Jeżeli to, co widzicie Wam odpowiada - super! Jeżeli nie - robię poprawki i też będzie super ;)

 • I teraz tak: w zależności od tego, czy wybraliście Projekt Koncepcyjny czy Kompleksowy:

 • PROJEKT KONCEPCYJNY: Otrzymujecie listę wykorzystanych mebli, dodatków i materiałów wraz z cenami oraz informacją gdzie możecie je kupić. Reszta w Waszych rękach

 • PROJEKT KOMPLEKSOWY: Zabieramy się za rysunki wykonawcze/ dokumentację techniczną Waszego remontu. Tworzymy projekt wyburzeń, lokalizację punktów elektrycznych i sanitarnych, układy posadzek, projekty mebli na zamówienie, dokładne widoki każdej ściany z rozrysowanymi wszystkimi elementami jakie na tej ścianie są - od włącznika światła, przez listwę przypodłogową po obrazek, który z dumą na niej zawiśnie. Po prostu dostaniecie instrukcję wykonania projektu dla wykonawcy :)


I tyle :) To mniej więcej w tych kilku słowach robię z niewielką pomocą kilku osób. Zapewne nie wyczerpałam tematu, ale nie chciałam Wam od początku przynudzać ;) Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania - Piszcie! Chętnie odpowiem :)
34 views
BE IN 
TOUCH

STUDIO 36M2 ANNA HALABIS

600 389 208

STUDIO36M2@GMAIL.COM

© 2023 by Architects. Proudly created with Wix.com

 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon